1. ZESZYTY HISTORYCZNE MUZEUM POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ

4/2023, Kraków 2023

W czwartym wydaniu Zeszytów MPK opisano postać prof. Władysława Muszyńskiego – wychowanka i Rektora PK. W Zeszycie podjęto również tematykę Zarysu rozwoju elektroenergetyki na Politechnice Krakowskiej, a także zawarto miscellanea – czyli zbiór wspomnień osób związanych z PK.

1/2019 (3) rok 3, Kraków 2020

W nowym trzecim zeszycie znajdziecie Państwo, artykuły poświęcone osobie Profesora Kazimierza Sokalskiego, Rektora PK w latach 1965 – 1968, rozwojowi komputeryzacji na Politechnice Krakowskiej oraz współczesnym tendencjom w muzealnictwie.

1/ 2018 (2) rok 2, KRAKÓW 2018

Drugi z zeszytów opisuje architekturę Lwowa i twórczość muzyczną Tadeusza Kościuszki.
Typologia budynków Lwowa 2 połowy XIX w. Elegia na śmierć Tadeusza Kościuszki Karola Kurpińskiego.

1/2017 (1), rok 1, KRAKÓW 2017

Pierwszy zeszyt został poświęcony dziedzictwu akademickiego Lwowa na Politechnice Krakowskiej.

Ułatwienia dostępu:

Zwiększ odstępy