Muzeum Politechniki Krakowskiej zostało zaprezentowane na wystawie „UNIKATOWE ZBIORY POLSKIEJ NAUKI. DZIEDZICTWO AKADEMICKIE W KOLEKCJACH UCZELNIANYCH”.

W dniu 29 maja w siedzibie Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, odbył się wernisaż wystawy plenerowej pt. Unikatowe zbiory polskiej nauki. Dziedzictwo akademickie w kolekcjach uczelnianych. Wystawy, w której zaprezentowano dziedzictwo akademickie o szerokiej różnorodności, a w niej Muzeum PK miało przyjemność pokazać swoje zbiory.
W projekcie przedstawiono najcenniejsze obiekty ze 106 muzeów polskich uczelni wyższych, które można zobaczyć przed siedzibą Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2024 roku, przed siedzibą Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 32, 00-927 Warszawa.

Wystawa została udostępniona również online.

Projekt „Unikatowe zbiory polskiej nauki” dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.