III Dni Twierdzy Kraków

MUZEUM POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ Ul. Warszawska 24, Kraków – Kampus PK, budynek dawnego aresztu koszar na Kleparzu, obecnie siedziba Muzeum PK.

19 września 2024

W ramach tegorocznych Dni Twierdzy Kraków w najbliższy czwartek 19 września 2024   Muzeum Politechniki Krakowskiej przygotowało cykl atrakcji dla miłośników historii, Architektury Militaris i fotografii.

Już od godz. 15.00  – 15.30  będzie okazja do podziwiania prac laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla uczniów szkół średnich oraz fotografii z warsztatów terenowych, zatytułowanych „Historie krajobrazowe – Fort Barycz”.

O godz. 15.30 – 16.15 zapraszamy na zwiedzanie kampusu Politechniki Krakowskiej – dawnych koszar piechoty oraz koszar i składów taborów. Spacer rozpocznie się przed budynkiem – prowadzenie Lilianna Lewandowska kustosz Muzeum PK.

O godz. 16.15 – 17.00 zapraszamy na opowieść i prezentację dr hab. inż. arch. Jadwigi Środulskiej – Wielgus prof. PK oraz dr inż. arch. Krzysztofa Wielgusa pt.: „Warowny krajobraz”.

O godz. 17.00 – 18.00 wydarzenie zakończy seminarium i warsztaty pt. „Przewodnik po fortyfikacyjnej systematyce” prowadzenie – dr inż arch. Krzysztof Wielgus, mgr Lilianna Lewandowska.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Koordynatorami warsztatów i konkursu fotograficznego są Katarzyna Łakomy i Miłosz Zieleński.

Zapraszamy do siedziby Muzeum Politechniki Krakowskiej,  Kampus PK przy ul. Warszawskiej 24, Kraków.

Zapisy dla chętnych uczestników znajdują się na stronie: https://dni-twierdzy-krakow.pl/.