DNI TWIERDZY KRAKÓW W MUZEUM PK

12 i 13 września Muzeum Politechniki Krakowskiej będzie miało przyjemność uczestniczyć w tegorocznych Dniach Twierdzy Kraków, prezentując osobliwe dziedzictwo miejsca, w którym obecnie znajduje się kampus Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, przy ul. Warszawskiej 24, czyli w dawnych XIX wiecznych koszarach austro-węgierskich im. arc. Rudolfa.

W programie przygotowano zwiedzanie kampusu oraz wykłady znawców tematyki fortyfikacyjnej: Tadeusz Kościuszko, polski pionier nowoczesnej fortyfikacji (dr inż. arch. Krzysztof Wielgus) i Twierdza w masce. Maskowanie zielenią i nie tylko (dr hab. inż. arch. Jadwiga Środulska-Wielgus, prof. PK). Nie zabraknie mini koncertu fortepianowego, a także towarzystwa grupy rekonstrukcyjnej: 13-go Galicyjskiego Pułku Piechoty Krakowskie Dzieci.

Wydarzenie organizowane jest przez Miasto Kraków, jako druga edycja Dni Twierdzy Kraków, we współpracy z Muzeum Armii Krajowej.

Program Dni Twierdzy Kraków

Muzeum Politechniki Krakowskiej

12 i 13 września 2023.

Koszary Arcyksięcia Rudolfa

12.09.2023

• Godz. 16.00 – Prezentacja multimedialna:  Uroda Twierdzy Krakóworaz zwiedzanie wystawy pt. Studenci i  pracownicy Politechniki Krakowskiej dla Twierdzy Kraków.
  • Godz. 17.00 – Wykład: Tadeusz Kościuszko, polski pionier nowoczesnej fortyfikacji (dr inż. arch. Krzysztof Wielgus).

13.09.2023

• Godz. 15.00 – Spacer z przewodnikiem po kampusie i zwiedzanie siedziby Muzeum PK –  budynku dawnego aresztu koszarArcyksięcia Rudolfa: Dziedzictwo miejsca Politechniki Krakowskiej.
  • Godz. 16.00 –  Prezentacja multimedialna: Uroda Twierdzy Kraków oraz Prezentacja grupy rekonstrukcyjnej: 13-go Galicyjskiego Pułku Piechoty Krakowskie Dzieci.
  • Godz. 17.00 –  WykładTwierdza w masce. Maskowanie zielenią

i nie tylko (dr hab. inż. arch. Jadwiga Środulska-Wielgus, prof. PK).

• Godz. 18.30 – Wydarzenie zakończy mini koncert fortepianowy, na cztery ręce utworów z epoki w wykonaniu Marty Mołodyńskiej – Wheeler i Grzegorza Mania.

Na koncert, liczba miejsc ograniczona, rezerwacja do 08 września, pod nr tel. 12 628 21 20 (w godz. 8.00 – 15.00), lub emailowo: muzeum@pk.edu.pl.